10 listopada 2020

Książkowe projekcje ...

 ...dla każdego !

Znów jesteśmy proszeni o ograniczenie wyjść z domu. No i co tu robić? 

A może by zagrać w grę planszową? 

Gry planszowe stymulują obie półkule mózgu. Nie tylko rozwijają procesy poznawcze, ale również kreatywność. Grając w nie ćwiczymy spostrzegawczość, refleks, planowanie, pamięć, logiczne myślenie, a także wyobraźnię. Pozytywnie wpływają na relacje międzyludzkie. Tradycyjne chińczyk, warcaby, domino, kości, szachy, gry karciane. Możemy skorzystać także z innych gier. 

Proponujemy Wam gry

Kolejka


Można w niej przypomnieć sobie trudne czasy PRLu. Przeznaczona jest dla 2-5 osób. Jest to idealna gra dla osób starszych z młodszym pokoleniem, którzy zazwyczaj nie mają większego pojęcia o życiu w latach 80. Każdy gracz otrzymuje pionki, które imitują członków poszczególnej rodziny. Każdy z nich musi stanąć w kolejce do sklepu, aby zdobyć produkty z listy zakupów, które wylosował już wcześniej. Cała zabawa polega na tym, że nigdy nie wiadomo do którego sklepu zostanie dostarczony towar, a gdzie zastaniemy puste półki. Oczywiście pikanterii dodają dołączone karty gry, które służą do przepychania się w kolejce - kto pierwszy ten lepszy. Dodatkowo czarne pionki reprezentują tzw. spekulantów, którzy przeszkadzają w osiągnięciu celu. Gra wymaga sprytu oraz umiejętności kombinatorskich.

Scrabble




W tej grze trzeba wykazać się umiejętnością układania wyrazów. Gracz musi maksymalnie się skupić skoncentrować. Jest to doskonała okazja do poznania nowych słów, czyli nasze zasoby językowe poszerzają swój horyzont. Zawiera pojedyncze literki oraz plansze na której gracze będą je układać tworząc nowe wyrazy. Plansza zawiera premiowane pola, dlatego też, gracz powinien  wykorzystywać je do ułożenia jak największej ilości słów, co równoważy z większa ilością zdobytych punktów. Logiczne i szybkie myślenie dają w tej grze duże profity. 

Jedyny minus -  do gry potrzeba przynajmniej dwóch osób! Jeśli mieszkamy sami wtedy zostają nam czytanie, krzyżówki, sudoku, zagadki. Czynności, które możemy wykonywać samodzielnie, o dowolnej porze. Mają też bardzo duży wpływ na utrzymanie naszej sprawności intelektualnej.



 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz