„Podróże z owocem granatu” to niezwykły pamiętnik, w którym splatają się głosy matki i córki, stojących na rozdrożu życia. Pisząca wówczas „Sekretne życie pszczół” Sue Monk Kidd zmaga się z kryzysem wieku średniego i przechodzi twórczą zapaść. Jej 22-letnia córka Ann ma złamane serce i nie wie co dalej począć ze swoim życiem. Książka jest kroniką ich wspólnej podróży po Grecji, Turcji i Francji, pełną lirycznych obrazów miejsc mitycznych i świętych w Atenach, Eleusis, Paryżu, Efezie, francuskim miasteczku Rocamadour. To także poruszający zapis więzi między matką a córką. Opowieść, której narratorki Sue i Ann są niczym współczesne Demeter i Persefona.
Wspólna podróż pozwala im poznać się na nowo, odnaleźć nić porozumienia. Relacja matki-córki przeobraża się wraz z kolejnymi zapiskami w dzienniku, by na końcu powieści dojść do satysfakcjonującej więzi pełnej zrozumienia, szacunku i miłości.
„Podróże z owocem granatu” unaoczniają nam ważność spędzanych wspólnie z bliską osobą chwil i podkreślają jak bezcenny stanowią one czas. To także głos o poszukaniu kobiecości, własnego ja i skutecznej pogoni za marzeniami.
Polecam,
A.S.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz