12 marca 2021

Szósteczkowe rekomendacje



Były szpieg izraelskiego wywiadu przedstawia najbardziej realistyczny i autentyczny thriller roku.
Numer jeden na liście bestsellerów magazynu Times i Zwycięzca Międzynarodowego Sztyletu CWA.
Kiedy izraelski technik znika z lotniska Charlesa de Gaulle’a z kobietą w czerwieni, logika dyktuje, że to przejaw młodzieńczej niedyskrecji. Niemniej jednak Izrael jest w stanie wysokiej gotowości. Pułkownik Zeev Abadi, nowy szef Sekcji Specjalnej Jednostki 8200, właśnie przyleciał tym samym lotem co zaginiony.

Komisarz Léger z paryskiej policji wszystkie zbiegi okoliczności uważa za podejrzane. Kiedy drugi młody Izraelczyk z samolotu zostaje porwany z pokoju hotelowego, podejrzenia zostają potwierdzone – i nadchodzi kryzys dyplomatyczny. Gonitwa w celu identyfikacji ofiar i poznania przyczyn porwań nasila się, tajna chińska drużyna komandosów obserwuje z dachów, a kostnica z godziny na godzinę otrzymuje coraz więcej świeżych ciał z całego Paryża. To może okazać się długa noc w Mieście Świateł.

Akcja tej intrygującej powieści rozgrywa się w ciągu 24 godzin. Podczas lektury nie ma mowy o nudzie, gdyż zwrotów akcji jest wiele, ofiar śmiertelnych przybywa a sprawą zajmują się barwne postaci na czele z bezkompromisową porucznik Orianą Talmor z izraelskiego wywiadu.

Krótkie rozdziały nadają szybkie tempo całej historii. Autor ujawnia kulisy pracy śledczych i agentów wywiadu, pokazuje na czym polega bycie współczesnym szpiegiem (szpiegostwo cybernetyczne), a opisuje to wszystko z dystansem i lekką ironią. Dodatkowo w książce pojawiają się takie smaczki jak raporty i zakodowane treści.

Lubicie klimaty szpiegowskie? Sięgnijcie po Długą noc w Paryżu, by przenieść się do miasta świateł i podążyć śladem zbrodni i intryg.

A.S.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz